Egy titokzatos könyv
Milliárdos írók
Viola Henderson
Főoldal

Mindörökké Monroe

 

Monroe még ma is érdekes. A Vanity Fair közzéteszi novemberi számában Marilyn Monroe eddig még soha nem olvasott írásait és naplóját. Ezek a dokumentumok a fiatal színésznő életének legviharosabb szakaszát, az 1951-től 1961-ig terjedő időszakot tárják elénk. A lapszerkesztő Sam Kashner rámutatott arra, hogy a dokumentumok alapján most végre megismerhetjük az igazi Marilyn-t. Végre nem a Warhol, Mailer, vagy Joyce Carol Oates által kitalált Marilyn személye tárul elénk, hanem a színésznő valódi lénye, lelke nyílik meg a közönség előtt. A naplón keresztül látjuk az egész tragikus életét, hogyan válik a csillagocska ikonná. Kiderült, hogy valódi művész akart lenni, túl szeretett volna jutni a buta szőke szerepkörén. A zavaros gondolatok gyermekkorától kezdve végigkísérték egészen élete utolsó napjáig. Az írás katartikus, és forgószélszerű érzelmekről árulkodik.
Annak érdekében, hogy ne támadjanak kétségek az iratok valódiságát illetően, Sheila Kurtz, hivatásos grafológus, az archívumban talált dokumentumokat tudományosan megvizsgálta. Az elemzésekor nem közölték vele, hogy kinek az írásait olvassa. A grafológus szerint az iratokat olyan személyiség írta, akit kreativitás jellemez, aki gyorsan mozog és ha úgy érzi, hogy akadályozzák, akkor mindenképpen tovább küzd. Magasra teszi a mércét, sőt esetenként elérhetetlenül magasra, ami végül minden energiáját felőrli a küzdelemben. A grafológus szerint az írás sok személyiségzavart jelez. Ugyanakkor a napló íróját alkotó képzelet is jellemzi, jó ötleteket agyal ki, de néha nem képes azokat megvalósítani.
A betűk jelzik a módszeres gondolkodást, és azt, hogy jó következtetéseket von le, viszont egyes jelek szerény elemzési készségre utalnak. Szarkazmusra hajlamos személyiség, és bizonyos jelek arra utalnak, hogy a dokumentum írója úgy érzi, hogy állandóan zavart állapotban van.

 

 

Vannak arra utaló jelek is a szövegben, hogy a vizsgált levél írója időnként nem tudja megkülönböztetnia tényleges igazságot a fikcióktól. Az írásszakértő szerint a levelet író személynek mindenképpen orvosi vizsgálatra lett volna szüksége.
A levél alapján megállapítható, hogy szerzője rendkívül érzékeny, és nem képes elviselni a kritikát, talán azért, mert túlságosan is érdekeli, hogy mit gondolnak róla mások.

 

 

Ebben a házban élt Monroe

 

 

 

Az üzleti élet moguljai
Érdekes információk
Szuperingatlanok madártávlatból
Kapcsolat
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
www.cadizmedia.hu © 2009. Minden jog fenntartva
Design:Sis@